Alueyhdistykset

Suomen Keittiömestariyhdistys toimii 14 alueellisen keittiömestariyhdistyksen kattojärjestönä. Alueyhdistysten nettisivuilta ja Facebook-sivuilta saat lisätietoa kunkin alueen toiminnasta ja tapahtumista.

Etelä-Pohjanmaan Keittiömestarit ry.
Puheenjohtaja Ossi Kallio
ossi.kallio@sok.fi
Sihteeri Kaj Lax
kaj.lax@luukku.com
ep-keittiomestarit.fi

Etelä-Savon Keittiömestarit ry.
Puheenjohtaja Marko Huuhilo
marko.huuhilo@astettaparempaa.fi
Sihteeri Niina Liukkonen
niina.liukkonen@esedu.fi

Etelä-Suomen Keittiömestarit ry.
Puheenjohtaja Ville Parkkinen
puheenjohtaja@keittiomestarit.fi
Sihteeri Aija Laaksonen
sihteeri@keittiomestarit.fi
keittiomestarit.fi

Karjalan Keittiömestarit ry.
Puheenjohtaja Ulla Liukkonen
ulla.liukkonen@ullaliukkonen.fi
Sihteeri Anu Narinen
anu.69@windowslive.com
karjalankeittiomestarit.com

Keski-Suomen Keittiömestarit ry
Puheenjohtaja Joni Sippola
j.sippola72@gmail.com
Sihteeri Tuija Kirmanen
tuija.kirmanen@gradia.fi
kskeittiomestarit.fi

Kymen Keittiömestarit ry.
Puheenjohtaja Hanna Arminen
puheenjohtaja@chefskymi.fi
Sihteeri Taina Suortti
sihteeri@chefskymi.fi
chefskymi.fi

Lapin Keittiömestarit ry.
Puhjeenjohtaja Petri Selander
petriselander@gmail.com
Sihteeri Jyrki Jumisko
lapinkeittiomestarit@lapinkeittiomestarit.fi
lapinkeittiomestarit.fi

Pirkanmaan Keittiömestarit ry.
Puheenjohtaja Ari Myllyniemi
ari.myllyniemi@pirkanmaankeittiomestarit.fi
Sihteeri Pirjo Aakkula
pirjo.aakkula@pirkanmaankeittiomestarit.fi
pirkanmaankeittiomestarit.fi

Pohjois-Karjalan Keittiömestarit ry.
Puheenjohtaja Tarmo Wasenius
tarmo.wasenius@riveria.fi
Sihteeri Heli Kurki
heli.kurki@riveria.fi

Pohjois-Pohjanmaan Keittiömestarit ry.
Puheenjohtaja Esa Koppelo
esa.koppelo@osao.fi
Sihteeri Rami Raita
rami.raita@kolumbus.fi
facebook.com/pohjoispohjanmaan.keittiomestarit

Päijät-Hämeen Keittiömestarit ry.
Puheenjohtaja Timo Sairanen
timo.sairanen@salpaus.fi
Sihteeri Samuli Peltola
paijathame.sihteeri@gmail.com
facebook.com/mestarit.org/

Satakunnan Keittiömestarit ry.
Puheenjohtaja Ari-Pekka Aaltonen
ari-pekka.aaltonen@virkistyshotelli.fi
Sihteeri Toni Heikkonen
toni75.th@gmail.com
satakunnankeittiomestarit.fi

Savon Keittiömestarit ry.
Puheenjohtaja Marko Tertsunen
marko.tertsunen@gmail.com
Sihteeri Harri Ruutiainen
harri.ruutiainen@koivumaenkartano.com
savonkeittiomestarit.fi

Turun Keittiömestarit ry.
Puheenjohta Kari Saari
kapu.saari@gmail.com
Sihteeri Helka Ruutu
helgaruutu16@gmail.com