Alueyhdistykset

Alueyhdistykset

Suomen Keittiömestariyhdistys toimii 14 alueellisen keittiömestariyhdistyksen kattojärjestönä. Alueyhdistysten nettisivuilta ja Facebook-sivuilta saat lisätietoa kunkin alueen toiminnasta ja tapahtumista.

Etelä-Pohjanmaan Keittiömestarit ry.

Puheenjohtaja Ossi Kallio
ossi.kallio@sok.fi
Sihteeri Kaj Lax
kaj.lax@luukku.com
ep-keittiomestarit.fi

Etelä-Savon Keittiömestarit ry.

Puheenjohtaja Aija Lyytikäinen
porrassalmenranta.ky@surffi.fi
Sihteeri Antti Ruuskanen
antti.ruuskanen@hotmail.com.

Etelä-Suomen Keittiömestarit ry.

Puheenjohtaja Jari Pimiä
jari.pimia@mertalogistic.fi
Sihteeri Helena Lehtinen
keittiomestarit.fi

Karjalan Keittiömestarit ry.

Puheenjohtaja Ulla Liukkonen
ulla.liukkonen@chefs.fi
Sihteeri Kari Martiala
kari.martiala@gmail.com
yhdistykset.ekarjala.fi/chef

Keski-Suomen Keittiömestarit ry.

Puheenjohtaja Anne Rantanen
anne.rantanen@poke.fi
Sihteeri Joni Sippola
joni.sippola@fazer.com
kskeittiomestarit.fi

Kymen Keittiömestarit ry.

Puheenjohtaja Kai Hannunen
info@chefskymi.fi
Sihteeri Hanna Arminen
sihteeri@chefskymi.fi
chefskymi.fi

Lapin Keittiömestarit ry.

Pirkanmaan Keittiömestarit ry.

Pohjois-Karjalan Keittiömestarit ry.

Puheenjohtaja Tarmo Wasenius
tarmo.wasenius@pkky.fi
Sihteeri Jorma Lindroos
jorma.lindroos@pkky.fi

Pohjois-Pohjanmaan Keittiömestarit ry.

Puheenjohtaja Esa Koppelo
esa.koppelo@osao.fi
Sihteeri Rami Raita
rami.raita@kolumbus.fi

Päijät-Hämeen Keittiömestarit ry.

Puheenjohtaja Markku Ojala
markku.ojala@chefs.fi
Sihteeri Jukka Turta
jukka.turta@vierumaki.fi

Satakunnan Keittiömestarit ry.

Puheenjohtaja Ari-Pekka Aaltonen
ari-pekka.aaltonen@a-ahlstrom.fi
Sihteeri Toni Heikkonen
toni75.th@gmail.com
satakunnankeittiomestarit.fi

Savon Keittiömestarit ry.

Turun Keittiömestarit ry.